PRIVATE BOUTIQUE | FREE DELIVERY OVER 300 RON | SHOP WITH US

This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

YES SIR BOSS

 

 

Si versiunea Lui incaltata in Louboutin 

In ultimele zile am tot avut diverse discutii cu diversi oameni , prieteni, amici, parteneri si nu stiu cum dar toate discutiile gravitau in jurul unui Boss. 

Intamplarile nu sunt extravagante si nu pot sa zic ca au ceva spectaculos de as vrea sa vorbesc aici despre ele, insa recunosc ca pe zi ce trece conturez anumite categorii de sefi care exista in societatea noastra si care, intr-o proportie mare si la un RMN minutios iti dai seama ca nu au cum sa sefeze bine, ca echipele lor( vorba unei prietene, echipa ta e chipul tau) devin o gasca de oameni care sunt facuti, acceptati doar in masura in care sapa de la A la B fara nici o obiectie sau creativitate, conducatorii astia sunt acel gen de oameni care nu te lasa prin actiunile lor sa te bucuri de cina, de viata, de o zi lunga si insorita, ale caror presiuni sau absente nu fac decat sa-ti paveze batranetea cu cancer…si cu care nu poti avea niciodata o discutie sincera . Nu zic acum ca nu cred in diplomatie sau ca pe alocuri nu apreciez o anumita forma de ipocrizie sociala…dar singura in care cred si pe care as incuraja-o este cea plina de complimente: “Darling, dar arati fantastic! “…Cred cu sinceritate, chiar daca complementele nu sunt adevarate, ca fac bine sufletului si zambetului. 

Asadar, imi incep gandurile cu categoria sefului frustrat, care-mi aduce aminte de o fosta sefa de-a mea, Ms. G, cu care am lucrat pe vremea cand aveam o coama de par lunga si creata si aceeasi personalitate naravasa,,,mai ales ca eram la 20 de ani, sefa care ajunsese la evaluare sa imi spuna ca parul meu nu se potriveste cu valorile companiei. Nu vreau sa stiu cat de sus a ajuns acea femeie, din cauza ei incepusem sa ma imbrac si sa ma port ca la o inmormantare, si viata de student ce muncea pe 2 lei ca sa se intretina arata ca un drum catre mare facut intr-un tren mizerabil si cu perdelele trase la vagon…sunt ingrijorata pentru evolutia ei, pentru ca sunt convinsa ca nici un tatuat sau rasta nu ar fi trecut prin raza ei de acoperire, nici la macar la distanta de 2 km!

Trebuie sa spun ca exista un lucru de care orice sef ar trebui sa fie constient…ca este vizibil, expus, analizat si daca are continut bun, fara ingrasaminte si pesticide, poate deveni un exemplu…
Asadar, sef fiind, toata lumea vede si daca ai o viata sexuala consistenta, daca esti fericit acasa, daca ai avut o copilarie fericita, daca ai cei 7 ani de acasa, cartierul din care ai plecat, paine pe care ai mancat-o, ce te mana in viata, ce frustrari ai capatat si cat minti, inseli, uiti, sau cat de mic esti…

Cei din categoria aceasta, sunt unsi cu nutella, ies la tigara doar cu cei mai mari, nu maninca niciodata laolata cu echipa si nu fac niciodata ceva ce nu este de rangul lor. Miscarile lor sunt doar de dirijor si rasul este doar la glumele etajelor superioare…hahaha!! Astia sunt din categoria celor care trebuie sa fie iertati si de care sa fugi cu 100km la ora…este tipul de om inegal, cand rade, cand plange ca un copil, uita ce nu trebuie si se incapataneaza sa retina numai rautati. Vede numai luna si noaptea si toti comploteaza impotriva lui/ ei. Sunt cei nefericiti si saraci cu duhul, cu sinele schilodit si fara pamanint sub picioare. Sunt agresivi si imprevizibili. Astia te pot umili de fata cu toata lumea dar in privat isi vor cere scuze, iti vor arunca cu agenda in cap in timpul sedintei si iti va trimite coroana la inmormantarea parintilor…Pe bune, astia sunt vai mama lor…

Sa stiti ca eu ma distrez aici. Cu siguranta ca mi-am pierdut si ultima sansa de a ma mai angaja cineva in aceasta tara…noroc ca tara e mica, mese putine. 

Ma plimb acum cu gandul la categoria sefilor cohoneless, oamenii pe care pana nu au ajuns sefi nu ai fi zis ca au existat in birou, cei care stau decenii pana vine cineva si ii salveaza din anonimat( de obicei sunt promovati de cineva care pleaca din tara) …sunt acei oameni care daca nu ajung nici sefi( de rang 1, atat), ai putea sa crezi ca se sinucid, dar si sinuciderea necesita curaj, asadar stam linistiti- vor trai pana ce viata ii va dezlipi natural. Din randul lor, se nasc niste tipologii de monstri cu fetze de ingeri, omul intelegator care “a trecut pe acolo”, stie cum e sa si stearga pe jos, sa faca tot rahatul…insa nu a invatat din process decat ca atunci cand el va avea putere, se va ocupa doar cu razbunare…nu i-a placut sa fie gandac, sa fie nimic, pentru ca el/ ea nu meritau…ei au fost, in capul lor, nascuti pentru mai mult, doar soarta le-a fost potrivnica si oamenii rai…Competentelor lor nu s-au dezvoltat exponential de-a lungul procesului, ci doar pompa de venin. Sunt genul de oameni care cand ajung intr-o pozitie se fac una cu scaunul, si nu-I mai muti de acolo decat cand desfiintezi compania…altfel, el nu are nici un vis, nici o viata, tot axis mundi-ul lui este aceasta companie in care trebuie sa razbeasca…Acest om nu-ti va spune niciodata nimic in fata, nu vei afla niciodata de la el vreun adevar, nu te va chema la el acasa sa-ti gateasca, nu vei sti unde merge in vacanta si daca are vreun viciu- altul decat cel de a sta la birou si a se preface ca munceste. Nu inseamna ca nu face familie si tot ce cere oranduiala…Este seful de la care nu ai niciodata nimic de invatat, ceata care i-a ghidat viata fiind frica. Este omul care pazeste toata informatia, masluieste singur rapoartele, minte fara sa clipeasca, te da afara spunand ca nu e vina lui, ba din contra el te-a sustinut, si daca cumva ai iesit din aria lui, este ca si cum nu v-ati cunoscut niciodata…merge pana intr-acolo incat daca te vede, poate sa treaca pe celalalt trotuar. Ii este frica de trecut, viitor, este absorbit de singura forma de stabilitate pe care numai scaunul in care a ajuns i-o mai poate da. Nu da bani cu imprumut, nu are prieteni decat conjuncturali…nu il gasesti pe net, la plaja, la film, toata viata lui este ca a unei cartitze pedepsite de parinti. Este copacul sub care nu creste nici un alt om, fir de iarba…

Seful balon este de departe cel mai spectaculos dintre toti- are glam, energie, este nascut in zodie de foc si tot ce face este sa ajunga acasa si sa se pupe dulce si tandru in oglinda…el este cel mai bun, iubit dintre pamanteni. Este de success, ambitios, doreste binele tuturor si mai ales al companiei…il cunoaste toata lumea dupa nume, prenume, masina, porecla, nevasta, olimpiade…are zambetul charmant, este cel care face donatii de Craciun, ajuta pe cine poate ( dar numai daca vede toata lumea), este simpatic cu oamenii, povesteste experientele lui redundant, viata lui este cea mai lunga si plina de intamplari fantastice. Este cel care iti va da bani cu imprumut, dar va pleca de la masa de pranz fara sa plateasca paine,smantana si ardeii iuti, poate chiar si apa plata( a uitat!)…dar o data pe an, intamplator, plateste el tot. Este genul de om care cand il calci pe coada si-l enervezi cu argumente pertinente se inroseste, se enerveaza insa elegant, mediaza momentul, isi da seama imediat ca EL/ Ea are nevoie de toata lumea..la un moment dat. Scrie vorbe putine sau deloc si nu raspunde mai niciodata la telefon…Este seful care are cele mai tari idei, ideea ta este indubitabil indusa de el…daca este femeie, iubeste petrecerile surpriza si cadourile scumpe, ii place sa duca bani acasa si barbatul ei sa fie o prelungire a sinelui atat de solar pe care il are ea…Pacatul lor este ca nu ai loc de ei, te inghesuie, sufoca, plictisesc…cat de voluptos poate fi un singur om pe pamant, si la nesfarsit!!!!?!? Seful balon mai mult ca sigur va recruta oameni mai slabi ca el, mai in nevoie…iti vor creste loialitatea intinzand ei prima mana cu un favor. Este genul de om care te va incuraja sa cresti si sa te dezvolti pana devii un pericol…cand ai scos capul, esti primul pe esafod. Partea buna este ca ani mai tarziu, la o intalnire accidentala, iti va sari de gat si iti va rade, si daca ii ceri, iti va da cea mai buna recomandare…slava domnului, a scapat de tine!

Seful autodidact, invatatul, pasionatul…asta este prototipul antisocial, limpede la cap, manat doar de propria-I pasiune, cel care nu a visat sa fie seful nimanui pentru ca il enerveaza sa cloceasca orgolii si tot felul de tampiti care-I ajung pe mana…este genul de om admirat, putin ciudat, care inspira nu frica, ci dorinta de a-l cunoaste, de a fi singurul care ii intra in bula, dorinta de a-l devora pana la epuizare…daca ai norocul sa fie vorbaret, si demonstrezi curiozitate si pasiune pentru aceleasi domenii, atunci poate ai norocul sa fi nimerit in raiul invatarii, facultatea si masterul pe care nu le-ai facut niciodata pe bune…iti va creste salariul daca ii ceri in mod pertinent, te va incuraja sa te cari oricand ti se va oferi o ocazie pe care el o considera mai buna pentru tipologia ta umana, te va ghida ori de cate ori ii vei cere sfatul si nu va stii nimeni niciodata, de la el sau ea, cand si de ce ai parut vreodata tampit sau lenes…el a inteles ca este parte totul dintr-un process de formare. Este genul de boss caruia nu ii vei spune niciodata boss, daca ii vei face un compliment deplasat se va inchide in sine si in principiu este cel care nu cauta sa aibe in echipa oameni, ci caractere. Daca iti miroase lasitatea, perversitatea, mediocritatea…ai belit-o. Te va sanctiona numai prin gluma cu character acid, dar te va ierta…Nu da pe nimeni afara, este darvinist si crede in selectie naturala. Nu este simpatic cu sefii sau patronii si nu-l intereseaza deloc ce crede lumea despre el…vrea doar sa munceasca intr-un loc in care sa-I faca placere, si sa faca ce-I face placere. Nu va trada, nu va minti, cel mult…va sfida. Cam egoist, insa. Absent.Detesta prostia si grupa incadrata la prosti…este seful ideal pentru cei construiti dupa chipul si asemanarea lui. Nu ii este frica, nu stie ce este frica…detesta tzopismul si hotii si impostura si daca te tin nadragii, si il vei intreba ce parere are el/ ea, iti va spune verde in fata In pilde si exemple…timp si cap sa ai sa rumegi si umor. Este specie rara, cred ca se mai gaseste la Antipa..este atat de rar, pentru ca patronii nu prea au cap sa-l identifice si sa-l accepte ca atare, iar departamentele de HR nu l-au identificat inca ca fiind o specie umana existenta…

Mai am de scris pe tema asta, mai sunt unii si altii, unii mai misto, altii mai putin misto, precum si mixturi intre categorii…ceea ce mi se pare trist este ca exact ca in invatamantul romanesc, batalia de a elimina invatatorii cretini, in campul muncii se traduce cu aceeasi impotenta… pur si simplu, bossii cu minus sunt facuti sa stea si sa se reproduca. 

Pestele de la cap….mamma mia!!!! Nu uitati asta…

NB: Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare- sau nu…asta ca sa nu para ca nu-mi asum. 

Ve pup si va urma

6 Responses

Maria Donici

Maria Donici

May 11, 2026

Șanse mari să-l ai înapoi pe soțul tău alături de tine și de copiii tăi cu ajutorul DR. ISIKOLO.
Soțul meu m-a părăsit pe mine și pe cei 2 copii ai noștri timp de aproximativ 10 luni. Am trecut prin multă durere. Am încercat tot posibilul să-l fac să se întoarcă la mine și la copii, dar nimic nu a funcționat. A fost o perioadă cu adevărat stresantă pentru mine, pentru că nu am vrut niciodată să trec prin acea durere. Mi s-a spus să contactez un medic specializat în vrăji de dragoste să mă ajute, ceea ce am și făcut. Am avut norocul să-l contactez pe DR. ISIKOLO, care a putut să mă ajute. L-am contactat și i-am explicat totul, a urmat procedurile sale și a făcut vraja de reuniune a iubirii care l-a adus înapoi pe soțul meu alături de mine și de copiii lui în 2 zile. Mulțumesc mult, DR. ISIKOLO. Apreciez foarte mult ceea ce ați făcut pentru mine. Iată datele lui de contact, dacă aveți nevoie pentru a rezolva problemele dumneavoastră în relație, trimiteți-i un e-mail la adresa: isikolosolutionhome@gmail.com sau trimiteți-i un mesaj prin WhatsApp la +2348133261196.

Ferdinand Cozmâncă

Ferdinand Cozmâncă

May 04, 2026

Criza conjugală prin care treceam s-a încheiat odată cu implicarea Dr. Isikolo. La fel ca orice alt cuplu, aveam și noi divergențele noastre și m-am asigurat că am făcut tot posibilul să o conduc cum trebuie, să am grijă de ea și de copiii mei și să-i protejez. Amândoi am făcut sacrificii pentru a supraviețui uniunii, până când ea a început să se comporte urât și s-a certat în mod deliberat cu mine. Casa a devenit neplăcută pentru toți ceilalți, inclusiv pentru copiii mei. Era manipulată de un prieten care divorțase și voia să-mi ruineze și căsnicia. A trebuit să-l contactez pe Dr. Isikolo, iar el a răspuns și a făcut tot posibilul să pună capăt problemelor. El a restabilit dragostea și legătura dintre noi și pot spune acum că orice iluzie avea soția mea a fost spulberată și acum este o femeie mai bună. Rezultatul a ceea ce a făcut Dr. Isikolo pentru mine, manifestat după două zile, m-a uimit. Eu și familia mea suntem recunoscători. Fac apel la oricine are nevoie de ajutor pentru a-și rezolva relațiile și problemele conjugale să-l contacteze pe Dr. Isikolo, deoarece soluția este sigură. Adresa lui de e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com sau trimiteți-i un mesaj pe WhatsApp la +2348133261196

Ben Grigorio

Ben Grigorio

May 02, 2026

Dr. Lukas a făcut o treabă excelentă pentru mine după ce m-a ajutat să-mi recuperez soția. Dr. Lukas și-a folosit vraja puternică pentru a-mi aduce un zâmbet pe față, aducând-o înapoi pe femeia mea cu ajutorul vrăjii sale. La început am crezut că visez când soția mea s-a întors la mine în genunchi, implorându-mă să o iert și să o accept înapoi, și chiar și de atunci mă iubește mai mult decât m-am așteptat vreodată. Așa că mi-am făcut un jurământ că voi anunța lumea despre Dr. Lukas, pentru că este un om minunat. Tot ce am făcut a fost să mă supun, iar el m-a ajutat și am obținut rezultatul ca fiind garantat, ceea ce mă uimește și astăzi. Aveți probleme în relația dumneavoastră? Partenerul dumneavoastră s-a despărțit de dumneavoastră și încă îl iubiți și îl doriți înapoi? Aveți probleme financiare? Sau aveți nevoie de ajutor de orice fel, contactați-l pe Dr. Lukas astăzi, pentru că vă garantez 100% că vă va ajuta așa cum m-a ajutat și pe mine. Adresa de e-mail a Dr. Lukas este: okukutemple@gmail.com și, de asemenea, contactul său pe WhatsApp +44-7469341745

Davena

Davena

February 05, 2026

Îi promit doctorului Wealthy că dacă soțul meu se întoarce, îi voi împărtăși mărturia despre el.

Numele meu este Davena, sunt din California, SUA. Vreau să profit de această ocazie pentru a-i mulțumi minunatului meu doctor care mi-a făcut viața cu adevărat plăcută astăzi. Acest om minunat, Dr. Wealthy, mi l-a readus pe soțul meu. Soțul meu a avut trei copii minunați. Acum aproximativ patru ani, eu și soțul meu ne-am certat câte ceva, până când, în cele din urmă, m-a părăsit pentru o singură doamnă. Simțeam că viața mea s-a terminat, iar copiii mei credeau că nu-și vor mai vedea niciodată tatăl. Am încercat să fiu puternică doar pentru copii, dar nu am putut controla durerile care îmi chinuiau inima. Inima mea era plină de tristeți și dureri pentru că eram cu adevărat îndrăgostită de soțul meu. În fiecare zi și noapte mă gândeam la el și îmi doream mereu să se întoarcă la mine, până când într-o zi am întâlnit o bună prietenă de-a mea care era și ea în aceeași situație ca a mea, dar problema ei era fostul ei iubit, pentru care avusese o sarcină nedorită, iar el a refuzat să-și asume responsabilitatea și a părăsit-o. Mi-a spus că al meu era un caz minor și că nu ar trebui să-mi fac griji deloc, așa că am întrebat-o care era soluția la problemele mele și mi-a dat adresa de e-mail a acestui om minunat. Mă îndoiam dacă acest om era soluția, așa că l-am contactat pe acest om minunat și mi-a spus ce să fac și le-am făcut pe toate. Mi-a spus să aștept doar două zile și că soțul meu va veni târându-se în genunchi pentru a cere iertare, așa că am făcut cu credință ceea ce mi-a cerut acest om minunat și, cu siguranță, după două zile am auzit o bătaie în ușă. Cu o mare surpriză, l-am văzut îngenuncheat și am rămas fără cuvinte. Când m-a văzut, tot ce a făcut a fost să plângă și să-mi ceară iertare. Din acea zi, toate durerile și necazurile din inima mea au zburat. De atunci, eu, soțul meu și copiii noștri minunați suntem fericiți. De aceea vreau să-i mulțumesc mult Dr. Wealthy. Acest om minunat m-a făcut să înțeleg că nu există nicio problemă pe pământ care să nu aibă soluție, așa că, dacă știți că aveți aceeași problemă sau orice problemă similară, vă sfătuiesc să apelați direct la acest om minunat. Îi puteți trimite un e-mail la adresa: wealthylovespell@gmail.com

Clifford Esther

Clifford Esther

October 15, 2025

Salut tuturor, numele meu este Clifford Esther din Marea Britanie și vreau să folosesc acest mijloc de aur pentru a-i mulțumi lui Dr. Wealthy, un vrăjitor excelent, pentru că m-a ajutat să-mi recuperez relația cu fostul meu iubit, după ce acesta s-a întors împotriva mea acum destul de mult timp (acum 6 luni). Mi-a făcut o vrajă și, în 48 de ore de la rostirea vrăjii, am primit un mesaj de la fostul meu iubit în care îmi spunea că îi pare rău pentru durerile și lacrimile pe care mi le-a provocat și că nu-mi va mai face așa ceva în viața lui. Am fost surprins, dar mai târziu l-am acceptat din nou. Oricine se află în aceeași linie de problemă sau într-una diferită și dorește să contacteze un vrăjitor, îl poate contacta acum pe Dr. Wealthy la această adresă de e-mail: wealthylovespell@gmail.com sau îi poate trimite un mesaj pe WhatsApp la numărul său de telefon mobil +2348105150446.

Beth Walters

Beth Walters

September 20, 2025

Este un privilegiu să împărtășesc această mărturie miraculoasă lumii. Sunt din Anglia. Soțul meu a divorțat de mine acum 4 luni și sunt cuprinsă de remușcări pentru că nu știam ce să fac pentru a rezolva problemele cu soțul meu. Am căutat ajutor pe internet despre cum aș putea obține ajutor în căsnicia mea și am descoperit mărturisitori extraordinari despre WEALTHY LOVE SPELL, care au fost progresiști ​​cu vrăjile sale. L-am contactat și iată că Dr. Wealthy mi-a spus că va pregăti o vrajă pentru mine care îl va aduce înapoi pe soțul meu. Eram sceptică, dar nu aveam altă opțiune decât să lucrez cu el. Două zile mai târziu, soțul meu m-a sunat să-mi spună că se întoarce acasă și din acea zi până în acest moment, trăim liniștiți. S-a întors acum cu atât de multă dragoste și grijă. Astăzi mă bucur să vă anunț pe toți că acest vrăjitor are puterea de a aduce înapoi îndrăgostiții și cel mai surprinzător lucru este că dragostea noastră este foarte puternică acum, fiecare zi este fericită și bucuroasă. Și nu există nimic mai bun decât să fii cu bărbatul pe care îl iubești. Îl voi recomanda cu căldură pe Dr. Wealthy oricui are nevoie de ajutor. Dacă aveți vreo problemă, contactați-l pe Dr. Wealthy, vă garantez 100% că vă va ajuta!!

wealthylovespell@gmail.com

Scrieți-i pe WhatsApp +2348105150446

Blog: https://wealthylovespell.blogspot.com

Leave a comment (all fields required)

Search